naglowek historia

Cele i zadania klubu

naglowek historia

Podstawowym celem działalności klubu jest propagowanie i nauczanie sztuki walki karate SHOTOKAN i WKF oraz zapewnienie dzieciom i młodzieży możliwości aktywnego spędzania czasu, mając na uwadze także aspekt wychowawczy charakterystyczny dla KARATE. Zawodnicy biorą udział w krajowych oraz zagranicznych turniejach karate, letnich i zimowych obozach sportowych, a także w licznych zgrupowaniach i seminariach prowadzonych przez wybitnych szkoleniowców. 

Począwszy od 1994 roku podopieczni Piotra Gołębiewskiego wielokrotnie brali udział i zdobywali cenne trofea dla Polski i Bydgoszczy między innymi w Mistrzostwach Świata i Europy FSKA (Funakoshi Shotokan Karate Association) we Wrocławiu, Londynie; Lizbonie i Rydze; Pucharze Świata Karate WKF (World Karate Federation) w Miskolcu na Węgrzech; Pucharze Świata WKF Dzieci, Kadetów i Juniorów w Pilznie; Mistrzostwach i Pucharze Polski oraz wielu turniejach rangi krajowej i międzynarodowej. 

W 1998 roku zawodniczka Michalina Łoboda I DAN powołana została do kadry Polski kadetek i juniorek, w której zdobyła dla Polski wiele medali w Mistrzostwach Europy i Świata Shotokan. W 2000 roku kolejna zawodniczka naszego klubu, Anna Fajkowska została powołana do Kadry Polski Juniorek i Seniorek w kumite, w barwach której zdobyła dwa złote medale i brąz w Mistrzostwach Europy Shotokan w Wiedniu. 

W 2001 roku zawodnicy BUSHI-DO odnieśli znaczne sukcesy Pucharze Świata WKF oraz Mistrzostwach Świata FSKA,w Pucharze Polski Kata Dzieci i Młodzieży, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży; Mistrzostwach Polski Dzieci, gdzie zdobyli tytuł najlepszego klubu Polski w kategorii dzieci w Karate WKF.

Rok 2002 przyniósł kolejne sukcesy młodych zawodników. Braliśmy udział w Turnieju Krokoyama Cup w Koblencji; Pucharze Świata w Eslov Szwecja; Mistrzostwach Świata FSKA w Las Vegas oraz Międzystylowych Mistrzostwach Świata WKF w Budapeszcie, gdzie zdobyliśmy wiele medali. Do kadry został powołany kolejny zawodnik - Albert Ciesielski, III Kyu, a nasze kadrowiczki startowały między innymi w Mistrzostwach Świata WKF w Meksyku; Mistrzostwach Europy na Cyprze, skąd przywiozły cenne trofea.

W czerwcu 2002 organizowaliśmy Mistrzostwa Kraju Dzieci i Młodzieży w Karate WKF, w których udział wzięło ponad 400 uczestników. Nasz klub zajął I miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Od maja 2003 roku organizujemy Międzynarodowe Mistrzostwa Karate WKF "CENTRAL EUROPE OPEN". Turniej odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Pana Konstantego Dombrowicza w Hali Widowiskowo Sportowej ŁUCZNICZKA. 

W 2004 roku startowało 415 zawodników z Polski, Rosji, Ukrainy i Słowacji.

obrazek po prawej 1
obrazek po prawej 2
obrazek po prawej 2
obrazek po prawej 2

Nasi sponsorzy: Logotyp firmy  HSF Logistics  

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone Klub Karate Shotokan
Profesjonalne i nowoczesne strony internetowe Bydgoszcz Elsago.com

761149
Aktualnie na stronie: 4