naglowek historia

Aktualności

naglowek historia

Do historii polskiego karate przejdą 42 Mistrzostwa Europy Seniorów w Karate WKF, które odbyły się w Bratysławie w dniach 04 - 06.05.2007.

Pierwszy w historii medal brązowy w seniorach wywalczyła Bydgoszczanka Anna Fajkowska w kumite indywidualnym w kat - 60 kg trenująca na co dzień w klubie Bushi-do Bydgoszcz. 

W pięknym stylu przechodziła kolejne walki wygrywając przeważającą ilością zdobytych punktów. W walce o finał spotkała się z zawodniczką z Czech Petrą Pecetową i tu niestety pomimo wspaniałej postawy uległa wynikiem 3 -1. O brązowy medal stoczyła walkę z zawodniczką z Chorwacji wygrywając 4-0. 

Drugi dzień Mistrzostw także zaczął się bardzo szczęśliwie dla Ani. Startując w konkurencji kumite indywidualne kobiet open gdzie zawodniczki w większości były dużo większe i cięższe od Ani w wspaniały sposób przechodziła kolejne rundy dochodząc do walki o finał. Niestety w walce półfinałowej została bardzo osłabiona przez kontakt, który był bardzo dotkliwy wskutek czego walkę o finał z Hiszpanką Ania przegrała plasując się w rezultacie na miejscu 5. Jest to największy sukces Anny Fajkowskiej w zawodach rangi mistrzowskiej WKF. 

W Mistrzostwach Europy startował jeszcze jeden zawodnik klubu Bushi-do Albert Ciesielski który startował w kumite indywidualnym seniorów w kat - 65 kg oraz w kumite drużynowym seniorów. Indywidualnie Albert odpadł w eliminacjach w konkurencji drużynowej wygrał walkę ale nie wystarczyło to do wygrania całej drużyny.

Ponadto Polska reprezentacja wywalczyła dodatkowo trzy miejsca punktowane.

Miejsce piąte wywalczył Witold Wojciechowski w kumite seniorów w kat - 70 kg , miejsca od 6 do 8 zajął Łukasz Wolny w kata indywidualnym oraz drużyna seniorek w kata indywidualnym.

Bardzo miłym akcentem było zaproszenie całej reprezentacji Polski na kolację do Ambasadora RP w Bratysławie pana Zenona Kosiniaka-Kamysz, który osobiście gratulował medalistce i całej ekipie sportowców.

obrazek po prawej 1
obrazek po prawej 2
obrazek po prawej 2
Nasi sponsorzy: Logotyp firmy  HSF Logistics  

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone Klub Karate Shotokan
Profesjonalne i nowoczesne strony internetowe Bydgoszcz Elsago.com

575321
Aktualnie na stronie: 4