naglowek historia

Aktualności

naglowek historia

W dniu 14.04.2007 odbyły się w Kaliszu Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate WKF.

W zawodach startowało 100 zawodników z 26 klubów. Nie zabrakło także zawodników klubu Bushi-do Bydgoszcz, którzy kolejny raz powrócili z medalami z Mistrzostw. Klub reprezentowało 7 zawodników, czterech z nich debiutowało w Mistrzostwach Polski Seniorów. 

 

Medale w pięknym stylu wywalczyli Anna Fajkowska - dwa złote w kumite indywidualnym kobiet - 60 kg oraz w kumite indywidualnym open. Została wybrana najlepszym zawodnikiem Mistrzostw ponieważ jako jedyna wywalczyła dwa złote medale broniąc tym samym tytuły z poprzedniego roku. 

Kolejne dwa medale tym razem brązowe wywalczył Albert Ciesielski w kumite indywidualnym mężczyzn w kategorii - 65 kg oraz w kategorii open gdzie w walce o brązowy medal Albert musiał stoczyć walkę z wieloletnim zawodnikiem i multimedalistą Mistrzostw Polski Arnoldem Goliszewskim, który na co dzień startuje w wadze powyżej 80 kg. A różnica pomiędzy tymi zawodnikami to kilkadziesiąt centymetrów wzrostu a także kilkadziesiąt kilogramów wagi. 

Bliski medalu był debiutujący i najmłodszy z ekipy Bushi-do Tomasz Łataś, który przegrał walkę o brązowy medal przez wskazanie sędziów. Pozostali zawodnicy Bushi-do Bydgoszcz biorący udział w Mistrzostwach Polski to Agnieszka Dybicz , Monika Jelinowska i Leszek Grzenkowicz , którzy pomimo nie zdobycia medalu zaprezentowali się bardzo dobrze w Mistrzostwach.

Miłym akcentem zawodów było wręczenie nagród Ministra Sportu Tomasza Lipca za szczególne osiągnięcia sportowe w 2006 roku i tu nie zabrakło przedstawicieli klubu Bushi-do Bydgoszcz. Za szczególne osiągnięcia sportowe w 2006 roku została nagrodzona Anna Fajkowska oraz Prezes Klubu i główny szkoleniowiec Piotr Gołębiewski.

obrazek po prawej 1
obrazek po prawej 2
obrazek po prawej 2
Nasi sponsorzy: Logotyp firmy  HSF Logistics  

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone Klub Karate Shotokan
Profesjonalne i nowoczesne strony internetowe Bydgoszcz Elsago.com

575355
Aktualnie na stronie: 6